WITAJ ŚWIECIE!

Jest już godzina wpół do czwartej w nocy, a my wisimy na Skypie i piszemy ten post.
Poza Kubą, bo on akurat uzupełnia wniosek do Urzędu Miasta…

Od ponad dwóch lat dajemy się poznać jako fundacja organizująca wydarzenia multimedialne w Opolu. Jednak nie mieliśmy jeszcze okazji, opowiedzieć dlaczego je tworzymy i skąd się wziął na nie pomysł. Każdy z nas ukończył Instytut Sztuki Uniwersytetu Opolskiego, obecnie Wydział Sztuki, w którym rozpoczęła się nasza przygoda z projektowaniem graficznym i nowymi mediami. Jako że naszym konikiem była animacja, a ta jest ściśle związana z dźwiękiem, szybko nawiązaliśmy współpracę z muzykami. W krótkim czasie podjęliśmy pierwsze próby tworzenia opraw wizualnych jako Vj’e (od visual jockey, wizualny odpowiednik dj’a). Nasze działania zaczęły się skupiać się na scenie muzyki elektronicznej i przybrały charakter performatywny.

Równolegle zaczęliśmy realizować projekty mappingowe, wykorzystując projekcję do aranżacji wnętrz, ożywiania scenografii i tworzenia multimedialnych instalacji. Różnorodność doświadczeń jakie zdobywaliśmy, zaowocowała potrzebą inicjowania kolejnych kooperacji i dzieleniem się ich efektami z szerszą publicznością. W niedługim czasie powstało pierwsze cykliczne wydarzenie – Przegląd Audiowizualny ISVJ (od Instytut Sztuki i Visual Jockey), organizowane przez Pracownię Multimediów. Wśród studentów pojawiły się osoby, które chciały brać czynny udział, również w organizacji wydarzeń.

No i teraz siedzimy w trójkę, o czwartej nad ranem i piszemy nasz pierwszy post na przemian z wnioskiem o dofinansowanie trzeciej edycji Nokta Festival. W końcu Drugą udało się zorganizować właśnie dzięki Wam i Waszej zbiórce na PolakPotrafi! I to właśnie sprawia, że zamiast spać, kiedy za niespełna trzy godziny włączy się budzik, nam wciąż chce się jeszcze pisać ten tekst.

Zatem witaj świecie!
I dobrej nocy Opole!